Ministranci - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Przejdź do treści
O Parafii > Grupy
.

„(…) jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi “pomocnikami proboszcza”. Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie”.

 

Jan Paweł II do ministrantów

 

 

Kim jest ministrant?

 

Ministrant czynnie uczestniczy we Mszy św., wypełniając szereg ważnych czynności, pomagających lepiej przeżyć Eucharystię. Te czynności to np. dawanie sygnału dzwonkami, chodzenie z kadzidłem, krzyżem, akolitkami.

Naszym opiekunem jest ks. Wikariusz.

Zbiórki ministranckie odbywają się w soboty o godz. 9.00 (poza czasem pandemii).

Oprócz obowiązków są także przywileje i przyjemności. Do nich zaliczane są różnego rodzaju wycieczki, wakacyjne rekolekcje rekolekcje czy dbanie o „formę fizyczną”, dzięki uprzejmości kierownictwa KOPALNI FORMY w Jastrzębiu – Zdroju.

 

Kto może należeć do grupy ministrantów?

 

Ministrantem może zostać chłopak, który przyjął już Pana Jezusa w Pierwszej Komunii św. albo się do tego wydarzenia przygotowuje. Trzeba zgłosić się do Księdza Opiekuna, a następnie przejść szkolenie przygotowujące do służby liturgicznej. To przygotowanie ma na celu nauczenie się poruszania po prezbiterium, poznania funkcji, które ministrant powinien umieć, a także przygotowania do godnego przeżywania Eucharystii z tej innej strony niż pozostali wierni.


 

ZAPRASZAMY DO GRUPY MOSZCZENICKICH MINISTRANTÓW!!! :):)

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 3
44-338 Jastrzębie-Zdrój, Moszczenica Śl.
tel. (32) 47 36 187
e-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
KONTO: 35 1560 1094 0000 9050 0005 1677
Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: delegat.dm@katowicka.pl
Wróć do spisu treści