Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Przejdź do treści
.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2024r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 


Rozpoczynamy dziś nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. To szczególny czas, kiedy na chwilę musimy się zatrzymać i pomyśleć o naszym życiu, o naszej codzienności, o naszych relacjach z Panem Bogiem. Naszym przewodnikiem duchowym w tych dniach będzie ojciec Piotr Polek  - paulin, którego serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy Mu Światła Ducha Świętego na czas naszych ćwiczeń wielkopostnych. 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na zapłacenie za olej grzewczy do kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.

Nabożeństwo Gorzkich Żali 16.15

 1. W sposób szczególny zapraszamy dziś wszystkich Parafian na godzinę 21.00 na Apel Jasnogórski do naszego kościoła. Chcemy podczas Apelu oddać Matce Bożej Różańcowej na nowo całą naszą parafię. Szczegółowy plan naszych rekolekcji jest umieszczony w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziały w Mszach i nabożeństwach.

 3. W piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. 

 4. Informujemy, że rekolekcje dla naszej szkoły podstawowej odbędą się w dniach 4, 5 i 6 marca w godzinach przedpołudniowych. Rekolekcje dla naszych dzieci wygłosi ojciec Sylwam - franciszkanin. Już teraz zapraszamy. 

 5. Spotkanie z Panem Józefem Musiołem w dniu jutrzejszym, nie odbędzie się. Jeśli zostanie wyznaczony nowy termin to poinformujemy o nim. 

 6. Pani Prezydent naszego miasta prosiła, aby poinformować wszystkich mieszkańców, że od 1 do 21 marca wszyscy mieszkańcy mają możliwość zgłaszania propozycji projektów zadań do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej Miasta: www.jastrzebie.pl, oraz na tablicy informacyjnej w przedsionku kościoła. 

 7. Z tyłu kościoła wyłożony jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. Jest także nasza gazetka Posłaniec Królowej Różańca w cenie 2 zł.
   
 8. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła, czy to bezpośrednio czy też na konto parafialne. Wszystkim za okazane dobro i za wszelką pracę na rzecz naszej parafii serdeczne podziękowania.

  Numer konta bankowego naszej parafii:
  35 1560 1094 0000 9050 0005 1677

 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Dziś przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na fundusz misyjny Ad Gentes.


 Niech ten czas rekolekcji będzie dla nas wszystkich czasem odnowy duchowej.W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.


Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 3
44-338 Jastrzębie-Zdrój, Moszczenica Śl.
tel. (32) 47 36 187
e-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
KONTO: 35 1560 1094 0000 9050 0005 1677
Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: delegat.dm@katowicka.pl
Wróć do spisu treści