Ogłoszenia - Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy Śląskiej

Przejdź do treści
.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 R.

 

Pan Jezus obiecał Apostołom Ducha Świętego, który został im dany w dniu Pięćdziesiątnicy. Dziś nasz kościół staje się wieczernikiem, w którym Duch Święty zstępuje na każdego z nas, by obdarować nas swoimi darami. Duch Święty leczy, umacnia i wciąż buduje Kościół, jednoczy rozproszonych w jedno, pomaga nam się modlić, daje nadzieję i prowadzi ku szczęściu. Obecny jest też podczas każdej Mszy Św. Nie tylko dziś, ale każdego dnia otwierajmy serca na Jego przemieniającą moc.

Łączmy się duchowo z pielgrzymami, którzy w dzisiejszą niedzielę stają na wzgórzu kalwaryjskim w Piekarach Śląskich, by prosić Matkę Sprawiedliwości i Miłości społecznej nie tylko we własnych intencjach, ale także w intencjach nas wszystkich, mieszkańców Śląskiej Ziemi.

 

1.      Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.      NABOŻEŃSTWO MAJOWE dziś o godz. 16.30. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

3.      W tym tygodniu już ostatnie NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 17.30.

4.      W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w Mszy św. i nabożeństwach. Okazja do sakramentu pokuty w te dni rano od godz. 6.30, a w czwartek i piątek po południu od godz. 17.00.

5.      Spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 18.45 w Domu Parafialnym.

6.      GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP zaśpiewamy w I sobotę miesiąca przed Mszą św. poranną o godz. 6.40.

7.      Chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do piątku.

8.      Dziewczynki i chłopców, którzy pragną śpiewać w scholii parafialnej, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 do Domu Parafialnego.

9.      KANCELARIA PARAFIALNA czynna od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. porannej oraz w środę od godz. 16.00 do 17.30 i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

10. W Kancelarii Parafialnej są przyjmowane intencje mszalne, które kapłani odprawią w czasie urlopu poza parafią.

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 13.30. Zachęcamy rodziców dzieci komunijnych do udziału. Dzieci uczestniczą we Mszy św. w swoich strojach komunijnych.

12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 8 czerwca. Tradycyjnie udamy się z procesją Bożego Ciała ulicami naszej parafii: Kasztanową, Wyzwolenia, Rzeczną, Ks. Kowalczyka, Wyzwolenia i powrócimy do kościoła. Wyjście z kościoła nastąpi po Mszy św. o godz. 9.00. Ołtarze na trasie procesji znajdowałyby się w następujących miejscach:

Ø     I – przy krzyżu na ul. Wyzwolenia – odpowiedzialni mieszkańcy tej części ul. Wyzwolenia;

Ø     II – przy ul. Ks. Maksymiliana Kowalczyka na wysokości posesji p. Konieczny – odpowiedzialni mieszkańcy tej części ul. Ks. M. Kowalczyka;

Ø     III – przy ul. Ks. M. Kowalczyka – na wysokości posesji p. Grzonka – Hrapeć – odpowiedzialni mieszkańcy tej części ul. Ks. M. Kowalczyka;

Ø     IV – przy kościele – odpowiedzialni: nadzwyczajni szafarze Komunii świętej, służba liturgiczna i kościelna.

Spotkanie z budowniczymi poszczególnych ołtarzy odbędzie się w środę, 31 maja, po Mszy św. wieczornej w kościele.

13. Urząd Miasta, Rada Sołecka oraz Przedszkole nr 26 zapraszają dzieci w czwartek od godz.16.00 do 19.00 na obchody Dnia Dziecka przy wiacie rekreacyjnej w Moszczenicy. W programie:

Ø     blok imprez dla dzieci, prowadzony przez animatorów firmy Coral, duża zjeżdżalnia, zabawa z bohaterami z  bajek, balony, malowanie twarzy, bańki mydlane;

Ø     program artystyczny, przygotowany przez dzieci z przedszkola nr 26;

Ø     przejażdżka na kucyku;

Ø     popcorn, wata cukrowa, lody.

14. Z tyłu kościoła za ławkami jest wyłożony nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. i Małego Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł. oraz nasza gazetka Posłaniec Królowej Różańca św. w cenie 2 zł.

15. Składamy podziękowania za wszelkie ofiary, składane na potrzeby naszego kościoła czy to bezpośrednio, czy też na konto parafialne. „Bóg zapłać”.

Numer konta bankowego naszej parafii: 35 1560 1094 0000 9050 0005 1677.

16. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 3
44-338 Jastrzębie-Zdrój, Moszczenica Śl.
tel. (32) 47 36 187
e-mail: par.moszczenica.sl@katowice.opoka.org.pl
KONTO: 35 1560 1094 0000 9050 0005 1677
Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: delegat.dm@katowicka.pl
Wróć do spisu treści